Mogyoróvajas-narancsos csokikrémmel és karamellkrémmel töltött bonbon

0

Na az ilyen bazi hosszú címek szépek, ha? De hát ez van benne, mit csináljak? Meg vagy 1000 kalória darabonként, hehe:) (A nem fényes bonbonok okát ld. lentebb)

Hozzávalók:

kb 20 dkg 60%-os étcsoki

A töltelékhez:
10 dkg étcsoki – de inkább tejcsokival lenne jó – kivételesen
0,75 dl tejszín
4 dkg mogyoróvaj (ha van, crunchy típusú)
1/4 narancs reszelt héja
pár csepp narancslikőr

karamellkrém, esetemben továbbra is bolti dulce de leche

1. Az étcsoki 2/3-át kis lábasban kis lángon folyamatos kevergetés mellett megolvasztjuk, majd lehúzzuk a tűzhelyről és hozzáadjuk a maradék csokit és addig kevergetjük, míg teljesen felolvad ez az utólag hozzáadott csoki is. (Tulajdonképpen pronyó módon így temperáljuk a csokit, azáltal, hogy a tűzhelyen melegített melegebb olvadt csokihoz hozzáadjuk a szobahőmérsékletű csokit.)

2. Ha elolvadt teljesen, akkor egy pici kiskanállal csokit csorgatunk a bonbonforma mélyedéseibe és egyenletesen kikenjük az oldalait és az alját, majd kicsit megütögetjük és ha mindenhol szépen megfogta a csoki, akkor hűtőbe rakjuk, hogy megdermedjen.

3. A töltelékhez egy kis lábasban melegíteni kezdjük a tejszínt, beletördeljük a csokit és addig kevergetjük, melegítjük, míg szépen össze nem olvad. Lehúzzuk a tűzről és hozzáadunk minden egyebet: a narancs reszelt héját, a mogyoróvajat és a narancslikőrt is (már ha van). Hűtőbe tesszük, hogy megdermedjen.

4. Ha a töltelék teljesen kihűlt, akkor elővesszük a hűtőből a kikent bonbonformát. Itt vagy az van, hogy biztosra megyünk és még egy réteg csokit ráviszünk, akkor utána léc megint a hűtőbe, míg ez az új réteg is megdermed. Ha viszont úgy érezzük, hogy minden ok, akkor megyünk tovább és megtöltjük. Minden mélyedésbe adagolunk egy pici kiskanálnyit ebből a mogyoróvajas krémből, majd a tetejére egy pici kanálnyi karamellkrémet. Nem kell csurig, csak kb 2/3-áig legyen a forma. (Ha a töltelékből kimaradna, márpedig kimaradhat, akkor abból gombócokat formázunk, és majd így, csokiburok nélkül esszük meg.) Én még ekkor is beraktam hűtőbe, de lehet, hogy nem muszáj. A lényeg, hogy a végén lezárjuk csokival. Rácsorgatunk olvasztott csokit és a felesleget a bonbonközökből eltávolítjuk. Ha lezártuk csokival, akkor még egy kis időre hűtőbe tesszük és ha megdermedt, akkor kinyomkodjuk a szilikon formából a kész bonbonokat.

Ez a töltelék mennyiség igen sok lesz, kijön belőle szerintem kb. 15-18 bonbon is. Szóval így számoljatok.

Ja, és elkövettem egy elemi hibát. Este lett meg a bonbon, fotó nuku, gondoltam, a hűtőbe nem rakom, mert még valami baja lesz, jó lesz a spájz is, ott is elég hideg van, de ott legalább nem lesz baja. Hát lett, szépen kiszürkült, rusnya lett, mint a képen ez látható is, pedig este még szép fényesek voltak… Szóval erre figyeljetek, nehogy úgy járjatok, mint én. Még jó, hogy be tudtam csomagolni, kifejezetten erre kitalált kis csomagolópapírokba:)

Bonbonforma és csomagoló továbbra is a Gasztroshopból. Mert ott van egy csomó bonbonos-csokis cucc.

Előző cikkKókuszos-krémsajtos gombóc/bonbon
Következő cikkGyömbéres mézeskalács keksz

1 hozzászólás

  1. Bár nem ehhez a bejegyzéshez tartozik, mégis itt köszönném meg az ezen a héten, a Nők Lapjában megjelent paradicsomos és kolbászos lepények receptjét. Épp most sülnek, mennyei illatuk van és alig várom már – a kisfiammal együtt – hogy megkóstolhassuk! Egyszerű, de nagyszerű, köszönöm! 🙂